Certified European Passive House Designer

22. 1. 2012

Účastníme se 10ti denního kurzu navrhování pasivních domů díky kterému získáme celoevropský certifikát „Certified European Passive House Designer“.

Veřejnost začíná více slyšet na úspory energií a snižování nákladů na provoz budov. Stále se zvyšující zájem o výstavbu pasivních domů nutně potřebuje zkušené odborníky, kteří mohou uspokojit zájmy svých klientů. Ti však v České republice chybí. Výstavba novostaveb v pasivním standardu je od dubna minulého roku zahrnuta v dotačním programu „Zelená úsporám“. I díky němu se zvyšuje zájem lidí o pasivní domy. Architekti a projektanti, kteří ještě s navrhováním pasivních domů nemají zkušenosti, nebo odborníci ve stavebnictví, kteří si chtějí upevnit roztříštěné informace, tak mají jedinečnou příležitost přihlásit se na 80ti hodinové školení o kompletní problematice navrhování pasivních domů.

Kurz je rozdělen do 4 navazujících modulů, které je možno absolvovat samostatně, celková délka je zmíněných 80 vyučovacích hodin. Kurz obsahuje všechny tematické okruhy, důležité pro záruku kvality stavby a poskytuje užitečné rady od první skici až po finální realizaci projektu pasivního domu. Mezi probírané okruhy patří architektonické a konstrukční řešení, obálka budovy, tepelné mosty, neprůvzdušnost, větrání a vytápění, výpočet energetické náročnosti a optimalizace návrhu pomocí nástroje PHPP, realizace stavby a ekonomika.
V rámci desetidenního kurzu je vhodným způsobem kombinována teorie, cvičení a praktické ukázky s možností exkurze do pasivních domů tak, aby absolventi získali ucelenou představu o problematice pasivních domů. Kurz je akreditován v rámci programu celoživotního vzdělávání ČKAIT (program je hodnocen 3 kreditními body) a v rámci celoživotního profesního vzdělávání ČKA. Účastníci získají certifikát Centra pasivního domu o absolvování školení.

Kurzy jsou pořádány v rámci mezinárodního projektu CEPH (Certified European Passive House Designer). Cílem projektu je vytvořit databázi architektů a projektantů, kteří budou držiteli evropského certifikátu. Proškolení architekti a projektanti budou schopni navrhovat budovy s ohledem na jejich energetickou náročnost a optimalizaci nákladů, přičemž zároveň nabídnou uživatelům zvýšenou kvalitu a vnitřní komfort. Absolventi budou také plně připraveni na složení zkoušky pro získání certifikátu „Certified European Passive House Designer“. Držitelé certifikátu jsou zapsáni do celoevropské databáze projektantů pasivních domů.

Osvědčení:

Aktuálně

22. 12 . 2016

PF 2017

28. 10 . 2016

Nově nabízíme: Rekreační chatky s kopulovitým designem

Představujeme Vám úplnou novinku na českém trhu: multifunkční montované rekreační chatky s moderním kupolovitým designem. Zajistíme Vám vše potřebné pro stavbu a umístění chatky na Vašem pozemku od A do … číst celé

27. 10 . 2016

Právě stavíme prototyp hausbótu

Prototyp dřevěného montovaného hausbótu: Co na něj říkáte, líbí se Vám? Pokud byste si chtěli podobný hausbót pořídit a chtěli byste jej vidět naživo, napište nám, rádi Vám prototyp předvedeme.

26. 10 . 2016

Nově realizujeme pokládku travních koberců a instalaci závlahových systémů RAIN BIRD

Nelíbí se Vám současná travnatá úprava Vašeho pozemku či zahrady? Není nic jednoduššího než si u nás objednat pokládku travních koberců vysoké kvality. Upravíme stávající povrch, aby byl vhodný pro … číst celé

Partneři