Montované domovy seniorů

Projekt aktivního staří – mobilní domy pro seniory

Ukázka – rodinný dvojdům 3KK

Stáhnout soubor v PDF ve vyšší kvalitě

Ukázka – malý bytový dům se 6 bytovými jednotkami

Stáhnout soubor v PDF ve vyšší kvalitě

Momentálně probíhá přímá komunikace se sdružením, které má o řešení mobilních domů pro seniory obrovský zájem z titulu uvolnění bytů seniorů pro mladé lidi s tím, že se seniorům nabídne plnohodnotné bydlení v přírodě pro plnohodnotné stáří (aktivní pohyb na čerstvém vzduchu, sbírání hub, procházky), ale přitom na rozumné peripetii z titulu dostupnosti k lékaři a občanské vybavenosti.

Další, koho bychom rádi oslovili (bohužel stále nevíme přes koho), jsou městské části velkých měst (Praha, Brno, Ostrava), kde bydlí hodně důchodců, kteří si paradoxně platí byt např. 2+1 nebo dokonce 3+1, užívají jen 1 místnost a platí valorizované nájemné. Tedy městské části by je ubytovali za daleko menší nájemné – popřípadě by si formou nájmu mohli rovnou splácet modul (a za např. 7 let mohou mít vlastní bydlení, kde budou platit jen za energie).

Zcela jistě by se v těchto domech cítili daleko lépe: ekologické materiály vyjma polystyrenu a skelné vaty, které nejsou příznivé pro naše zdraví, bydleli by v sousedském vztahu se souvrstevníky a měli by hlavně náplň – zahrádka, procházky atd… Na tato místa by mohla dorazit pečovatelská služba stejně jako do bytu, paradoxně by sem dojela rychleji i sanitka než do centra Prahy, kde je stálý hustý provoz, důchodci by mohli trávit čas na čerstvém vzduchu – mnoho výhod oproti několikapatrovým panelákům nebo bytovým domům, mnohdy i bez výtahů. Městské části by mohli tyto byty zrekonstruovat a pronajmout za již nevalorizované nájemné – tedy daleko vyšší, případně prodat.

Produkty – mobilní domy – lze vyrobit v následujících typech – dle síly zateplení:

  • a) low cost – doporučuje se pro sezónní stavení s možností pozdějšího dozateplení (např. venkovní izolant apod.). Síla izolantu ve stěnách 10 cm.
  • b) nízkoenergetická – náklady na vytápění jsou minimální. Velice dobře zateplená skladba. Sila izolantu ve stěnách od 16cm. Izolační dvojskla U = 1,1.
  • c) pasivní – náklady na vytápění jsou téměř nulové. Síla izolantu ve stěnách od 24 cm. Izolační trojskla U = 0,7.

Příklady domovů pro seniory

Domovy seniorů 3,5 x 12

Aktuálně

22. 12 . 2016

PF 2017

28. 10 . 2016

Nově nabízíme: Rekreační chatky s kopulovitým designem

Představujeme Vám úplnou novinku na českém trhu: multifunkční montované rekreační chatky s moderním kupolovitým designem. Zajistíme Vám vše potřebné pro stavbu a umístění chatky na Vašem pozemku od A do … číst celé

27. 10 . 2016

Právě stavíme prototyp hausbótu

Prototyp dřevěného montovaného hausbótu: Co na něj říkáte, líbí se Vám? Pokud byste si chtěli podobný hausbót pořídit a chtěli byste jej vidět naživo, napište nám, rádi Vám prototyp předvedeme.

26. 10 . 2016

Nově realizujeme pokládku travních koberců a instalaci závlahových systémů RAIN BIRD

Nelíbí se Vám současná travnatá úprava Vašeho pozemku či zahrady? Není nic jednoduššího než si u nás objednat pokládku travních koberců vysoké kvality. Upravíme stávající povrch, aby byl vhodný pro … číst celé

Partneři