Napsali o nás: Představujeme vystavovatele

19. 1. 2012

Představujeme vystavovatele – Mobile Point Corporation a.s.

7. ročník veletrhu dřevostaveb a využití dřeva pro stavbu se uskuteční 8. – 11. února 2012. Hlavním tématem jsou letos masivní dřevostavby – sruby, roubenky a vrstvené masivní dřevo (CLT). Tato témata budou prostupovat celým veletrhem a také doprovodným programem. Jedním z hlavních partnerů a vystavovatelů největšího setkání srubařů a roubenkářů v ČR je i společnost Mobile Point, která se zabývá mobilními dřevěnými moduly. Ty jsou určeny pro široké spektrum využití.

Mobilní domy společnosti jsou v nízkoenergetickém či pasivním standardu a jsou určeny k celoročnímu provozu a užívání při velmi nízkých nárocích na prostor a energetické vstupy.

„Prvotní zaměření společnosti bylo na samostatné rostoucí bydlení nejen pro mladé lidi. Postupem času jsme však vyvinuli i další typy projektů jako jsou například mateřské školy, bydlení pro seniory, komerční objekty a v neposlední řadě i například hausbóty a správní celky. Právě mateřské školy nás inspirovaly k vytvoření revolučního řešení těchto modulárních celků. Vše spočívá v tom, že pokud si obec objedná montovanou mateřskou školu, je pravděpodobné že se radikálně sníží počet dětí v horizontu několika let. V tento okamžik je možné velice snáze a levně změnit dispozici stávající mateřské školy na bydlení pro seniory, popřípadě pro kulturní vyžití. Z tohoto důvodu jsme této nový styl návrhu mateřských škol nazvali „stavění s logikou v návaznosti na pozdější potřeby obcí“. Veškeré typy modulů a modulárních celků dodáváme ve třech typech konstrukce a síly zateplení doporučovaných dle účelu, pro který bude daný objekt sloužit. Jsme schopni dodávat jak moduly v typu „low-cost“ (např. pro garáže, servisy, objekty k sezónnímu použití), tak moduly zateplené v nízkoenergetickém i pasivním standardu (trvalé bydlení, MŠ, sídla firem apod.),“ představuje společnost Jiří Licek, generální ředitel společnosti Mobile Point Corporation a.s.

Produkty společnosti Mobile-Point Corporation a.s. zaznamenávají prudký nárůst poptávky od široké veřejnosti, mezinárodních investorů i obecních a městských úřadů a v současnosti pracujeme na projektech po celé České republice, na Slovensku, Polsku, Itálii, Francii, Ukrajině a dokonce i v Africe.

Více se o společnosti dočtete na www.mobile-point.cz.

Zájemci o účast na veletrhu se mohou přihlašovat zasláním vyplněné přihlášky, která je ke stažení na webových stránkách veletrhu www.for-wood.cz v sekci „Pro vystavovatele“. Přihlašovat se mohou až do 30. 1. 2012.

Součástí celého veletrhu je i doprovodný program. V jeho rámci dojde k představení všech projektů přihlášených do soutěže Dřevěná stavba roku 2011. Dalším bodem programu bude seminář „Jak se žije v dřevostavbě“. O své zážitky a zkušenosti se podělí i ti, kteří dnes v dřevostavbě bydlí a obeznámí Vás s tím, jak se v dnešní době v takové roubence či srubu vlastně žije. K dispozici bude i poradenské centrum pro případné zájemce o stavbu těchto zajímavých budov. Zároveň se formou přednášek mohou návštěvníci dozvědět zajímavé tipy a informace o tom, jaké materiály a technologie jsou pro stavbu nejvhodnější, a kterým by se naopak měli vyhnout.

Zdroj: www.for-wood.cz

Aktuálně

22. 12 . 2016

PF 2017

28. 10 . 2016

Nově nabízíme: Rekreační chatky s kopulovitým designem

Představujeme Vám úplnou novinku na českém trhu: multifunkční montované rekreační chatky s moderním kupolovitým designem. Zajistíme Vám vše potřebné pro stavbu a umístění chatky na Vašem pozemku od A do … číst celé

27. 10 . 2016

Právě stavíme prototyp hausbótu

Prototyp dřevěného montovaného hausbótu: Co na něj říkáte, líbí se Vám? Pokud byste si chtěli podobný hausbót pořídit a chtěli byste jej vidět naživo, napište nám, rádi Vám prototyp předvedeme.

26. 10 . 2016

Nově realizujeme pokládku travních koberců a instalaci závlahových systémů RAIN BIRD

Nelíbí se Vám současná travnatá úprava Vašeho pozemku či zahrady? Není nic jednoduššího než si u nás objednat pokládku travních koberců vysoké kvality. Upravíme stávající povrch, aby byl vhodný pro … číst celé

Partneři