Montované mateřské školy

Nově postavená školka pro 20 děti v obci Bílá (Více informací)

Školka pro 10 děti – Lovosice (Více informací)

Projekt mobilní mateřské školy

DŮM NA HLÍDÁNÍ DĚTÍ – 10 DĚTÍ


PDF

DŮM NA HLÍDÁNÍ DĚTÍ – 20 DĚTÍ


PDF

MATEŘSKÁ ŠKOLA – 10 DĚTÍ


PDF

PŘÍSTAVBA MATEŘSKÉ ŠKOLY – 10 DĚTÍ


PDF

MATEŘSKÁ ŠKOLA – 20 DĚTÍ


PDF

MATEŘSKÁ ŠKOLKA PRO 28 DĚTÍ


PDF

MATEŘSKÁ ŠKOLA NÁSTAVBA – 81 DĚTÍ


PDF

FIREMNÍ MATEŘSKÁ ŠKOLA – 10 DĚTÍ


PDF

MATEŘSKÁ ŠKOLKA PRO 24 DĚTÍ


PDF

MATEŘSKÁ ŠKOLA – 46 DĚTÍ


PDF

MATEŘSKÁ ŠKOLA – 50 DĚTÍ


PDF

MATEŘSKÁ ŠKOLA – 10 DĚTÍ


PDF

MATEŘSKÁ ŠKOLA – 15 DĚTÍ


PDF

HLÍDACÍ CENTRUM PRO 10 DĚTÍ


PDF (není k dispozici)

MATEŘSKÁ ŠKOLA – 112 DĚTÍ

ms_ 112-deti
PDF

Náš projekt mobilních mateřských škol je aktuální téma pro mnoho obcí v ČR – díky saturaci dětí předškolního věku jsou mnohé MŠ beznadějně přeplněny a obcím nezbývá, než najít rychlé a efektivní řešení. Mobilní mateřská školka u Mobile Pointu je na polovině ceny zděné školky s termínem dodání přibližně pouhých 5 neděl. Máme domluveno i financování přímo ušité na tento produkt od Unicredit Leasing, KB, ESSOX, kde obcím stačí jan malá částka na začátek, a poté celkovou částku splácí z peněz rodičů, kteří platí za umístění dětí. Nebráníme se variantě tyto mateřské školy vybudovat a na určitou sjednanou dobu pronajmout obci. Po této smluvené době budou mít obce možnost buď produkt odkoupit, nebo se již dopředu domluví umístění za jistých podmínek v jiné obci a tato MŠ se jen rozmontuje na jednotlivé moduly a převeze na jiné místo.

Bezesporu velkou výhodou jsou daleko menší pořizovací náklady, ekologická skladba stěn – z pozice environmentálního je to rozhodně zdravé pro děti – a když tam děti tráví víceméně celé své předškolní mládí – je rozhodně třeba brát zřetel na pobyt ve zdravém prostředí – žádné dehty a jiné zdraví škodlivé látky. V neposlední řadě máme i jasný scénář, co pak s takovou školkou (jde pochopitelně o formu, kdy si obec MŠ odkoupí), která bude stát v obci, kde všichny děti už vyrostly a nové se rodí už jen zřídka – v takovém případě se dají opět moduly separovat a použít pro jiný účel využití – např. jako převlékárny pro sportoviště nebo prostory pro tančení zumby, popřípadě se lehkou změnou dispozic udělá domov pro seniory či bytové jednotky k pronájmu nebo prodeji a jiné možnosti.

V tuto chvíli máme obesláno cca 50% obcí v Čechách a na Moravě s nabídkou našich produktů a s mnoha z nich momentálně komunikujeme a pokoušíme se navázat i na dotační fondy ze strukturálních fondů. Na toto téma jsme uspořádali i „konferenci“ pro starosty, jež se konala v polovině roku v Dubňanech – Mateřské centrum Srdíčko.

Od srpna 2012 vejde v platnost novela zákona o firemních školkách – tedy pokud zaměstnavatel takovouto školku pro své zaměstnance udělá, může si celou pořizovací cenu dát do nákladů.

Produkty – mobilní domy – lze vyrobit v následujících typech – dle síly zateplení:

  • a) low cost – doporučuje se pro sezónní stavení s možností pozdějšího dozateplení (např. venkovní izolant apod.). Síla izolantu ve stěnách 10 cm.
  • b) nízkoenergetická – náklady na vytápění jsou minimální. Velice dobře zateplená skladba. Sila izolantu ve stěnách od 16cm. Izolační dvojskla U = 1,1.
  • c) pasivní – náklady na vytápění jsou téměř nulové. Síla izolantu ve stěnách od 24 cm. Izolační trojskla U = 0,7.

Realizace: Mateřské a rodinné centrum srdíčko Dubňany

Projekt:

Realizace

Školka nebo hlídání?

Píší jinde…

Školky jsou přeplněné prvňáčky s odkladem

Aktuálně

01. 02 . 2016

Právě stavíme nízkoenergetický RD Rudná

01. 02 . 2016

Připravujeme: Výstavba souboru pasivních domů Čakovice

Zájemci o zakoupení RD v této lokalitě: info@mobile-point.cz. Zobrazit půdorys v PDF Číslo pozemku Pozemek (m2) Nízkoenergetický rodinný dům Pasivní rodinný dům Rezervace RD 01 277,80 5 370 976 Kč … číst celé

25. 01 . 2016

Připravujeme: Výstava souborů chatek a lesní školka – Praha Dolní Chabry

22. 01 . 2016

Připravujeme: Výstavba školícího centra pro environmentální posuzování staveb a vývojové centrum MOBILE POINT CORPORATION

Další informace již brzy.

Partneři