Montované domovy seniorů

Projekt aktivního staří – mobilní domy pro seniory

Ukázka – rodinný dvojdům 3KK

Stáhnout soubor v PDF ve vyšší kvalitě

Ukázka – malý bytový dům se 6 bytovými jednotkami

Stáhnout soubor v PDF ve vyšší kvalitě

Momentálně probíhá přímá komunikace se sdružením, které má o řešení mobilních domů pro seniory obrovský zájem z titulu uvolnění bytů seniorů pro mladé lidi s tím, že se seniorům nabídne plnohodnotné bydlení v přírodě pro plnohodnotné stáří (aktivní pohyb na čerstvém vzduchu, sbírání hub, procházky), ale přitom na rozumné peripetii z titulu dostupnosti k lékaři a občanské vybavenosti.

Další, koho bychom rádi oslovili (bohužel stále nevíme přes koho), jsou městské části velkých měst (Praha, Brno, Ostrava), kde bydlí hodně důchodců, kteří si paradoxně platí byt např. 2+1 nebo dokonce 3+1, užívají jen 1 místnost a platí valorizované nájemné. Tedy městské části by je ubytovali za daleko menší nájemné – popřípadě by si formou nájmu mohli rovnou splácet modul (a za např. 7 let mohou mít vlastní bydlení, kde budou platit jen za energie).

Zcela jistě by se v těchto domech cítili daleko lépe: ekologické materiály vyjma polystyrenu a skelné vaty, které nejsou příznivé pro naše zdraví, bydleli by v sousedském vztahu se souvrstevníky a měli by hlavně náplň – zahrádka, procházky atd… Na tato místa by mohla dorazit pečovatelská služba stejně jako do bytu, paradoxně by sem dojela rychleji i sanitka než do centra Prahy, kde je stálý hustý provoz, důchodci by mohli trávit čas na čerstvém vzduchu – mnoho výhod oproti několikapatrovým panelákům nebo bytovým domům, mnohdy i bez výtahů. Městské části by mohli tyto byty zrekonstruovat a pronajmout za již nevalorizované nájemné – tedy daleko vyšší, případně prodat.

Produkty – mobilní domy – lze vyrobit v následujících typech – dle síly zateplení:

  • a) low cost – doporučuje se pro sezónní stavení s možností pozdějšího dozateplení (např. venkovní izolant apod.). Síla izolantu ve stěnách 10 cm.
  • b) nízkoenergetická – náklady na vytápění jsou minimální. Velice dobře zateplená skladba. Sila izolantu ve stěnách od 16cm. Izolační dvojskla U = 1,1.
  • c) pasivní – náklady na vytápění jsou téměř nulové. Síla izolantu ve stěnách od 24 cm. Izolační trojskla U = 0,7.

Příklady domovů pro seniory

Domovy seniorů 3,5 x 12

Aktuálně

01. 02 . 2016

Právě stavíme nízkoenergetický RD Rudná

01. 02 . 2016

Připravujeme: Výstavba souboru pasivních domů Čakovice

Zájemci o zakoupení RD v této lokalitě: info@mobile-point.cz. Zobrazit půdorys v PDF Číslo pozemku Pozemek (m2) Nízkoenergetický rodinný dům Pasivní rodinný dům Rezervace RD 01 277,80 5 370 976 Kč … číst celé

25. 01 . 2016

Připravujeme: Výstava souborů chatek a lesní školka – Praha Dolní Chabry

22. 01 . 2016

Připravujeme: Výstavba školícího centra pro environmentální posuzování staveb a vývojové centrum MOBILE POINT CORPORATION

Další informace již brzy.

Partneři